O nas

PGC Phoenix Game Center

Witam wszystkich, mam na imię Łukasz i jestem głównym założycielem projektu Phoenix znanego pod nazwami Phoenix-Gaming.pl, Phoenix-Network.pl, PHXN.net oraz Phoenix-Project.pl.

Na wstępie chciałbym przedstawić główne założenie nazwy projektu Phoenix, nie jest ona jakoś na szybko wymyślona lecz dochodziliśmy do niej przez 6 miesięcy.

Phoenix (pl. Fenix) symbolizuje wieczność, odrodzenie się, jest to nawiązanie do wiecznie płonącego ognia i jego mocy i właśnie tacy jesteśmy.

Nazwa powstała w dość nieprzyjemnej sytuacji kiedy to byłem głównym Administratorem serwera do gry Minecraft w jednej z większych polskich sieci serwerów której niestety wyjawić nie mogę na oficjalnym forum. Serwer rozwijał się dobrze, prężnie i ciągle przybywało nowych graczy, niestety pewnego dnia Head Admin w/w sieci stwierdził że nie ma zamiaru utrzymywać serwera takiego typu i tu przejdziemy do narodzin Phoenixa który powstał z popiołów po tym jak zostaliśmy wydaleni z tamtej sieci.

Początek Phoenix-Network

Zależało nam aby nie rezygnować z serwera Minecrafta i postanowiłem zakupić pierwszą maszynę do tych celów, IBM x366, 4x Intel Xeon 3,2, 16GB ram i dzięki tej maszynie rozpoczęliśmy nową erę w świecie wirtualnej rozrywki.

Projekt rozwijał się bardzo leniwie i powoli ale do przodu, nie mieliśmy nic do stracenia bo maszyny mamy swoje i nie płacimy za żaden hosting ani nie ponosimy żadnych opłat za wynajem maszyn.

Testowaliśmy z wieloma grami i wybieramy najbardziej odpowiednie osoby do tworzenia z tych gier serwerów aby zapewnić jak największą przyjemność z grania dla naszych graczy,

jednym słowem „Od graczy, dla graczy”.

Aktualnie posiadamy trzy maszyny Phoenix + dodatkowe maszyny po fuzji z SPWC.pl i nasi administratorzy pracują praktycznie cały czas.

Jako Head Admin oraz założyciel projektu jestem dumny z takiej postawy ludzi, pomimo niektórych nieprzyjemności jak włamania, DDoSy, usuwanie danych, i inne próby uprzykrzenia nam pracy sporo się nauczyliśmy i dzięki temu mogliśmy przygotować odpowiednie zabezpieczenia aby uniknąć tych nieprzyjemności w przyszłości.

Tworząc serwery do gier przybywało ciągle nowych ludzi i wraz z nimi pomysły. Dzięki tym pomysłom powstał Phoenix-Gaming.

Początek Phoenix-Gaming

Wraz z przypływem wielu nowych osób czy to do Administracji czy też samych graczy postanowiliśmy zacząć formować drużyny, organizować turnieje czy też sami wysyłać nasze drużyny na turnieje na terenie kraju oraz na arenę międzynarodową.

Założenie Phoenix-Gaming to formowanie drużyn, klanów, gildii i tym podobnych aby zapewnić wszystkim graczom na naszych serwerach oraz w grach takich jak World of Warcraft, The Elder Scroll Online czy taż League of Legends i Diablo III, to jedne z wielu gier jakie udało nam się przyjąć jako Prekursorzy nowych gildii oraz klanów. Chcemy stworzyć jedno z największych w Europie Community dla graczy i prosów, organizować szkolenia dla graczy aby grali jak najlepiej oraz zapewniać im miejsce do treningów jak np. Serwer do Counter Strike. W przyszłości chcemy sami organizować większe turnieje oraz zloty dla naszych Community.

W przyszłości chcemy otworzyć także projekt pod nazwą Phoenix-Center który ma zrzeszać Youtuberów, Streamerów oraz redaktorów którzy będą streamować, udostępniać media oraz pisać artykuły na naszych portalach odnośnie gier, turniejów, nowinek technicznych na rynku elektronicznym i wszelkiego tego typu akcjach lub nowościach.

Mamy ciągle nowe pomysły i będziemy dążyć do tego aby nie tylko nasz projekt ale Polska była kolebką prawdziwego gracza oraz sportu elektronicznego, mamy wielkie cele i słyszeliśmy że musimy być nienormalni jak chcemy to wszystko zrealizować ale tak jak już mówiłem choćbym miał zaczynać wszystko od nowa to nie zrezygnuje z tego projektu i jak do tej pory ta taktyka działa bo cały czas posuwamy się do przodu.

Dziękuję że poświęciłeś chwilę aby to przeczytać i zapoznać się z naszą historią, jeśli jesteś graczem, administratorem, moderatorem lub kimkolwiek to właśnie ciebie potrzebujemy.

Pozdrawiam, Head Admin KukenDot.